Початковий курс пошукачів ВЛАСТИВОСТЕЙ натуральних чисел
2. Токарі Василь, Микола, Петро, Сергій повинні за два дні виготовити 42,18,24,37 деталей відповідно. Двоє з них виконали завдання в перший день, третій хворів перший день, він усе своє завдання виконав за другий день, а четвертий обидва дні хворів, але загальне завдання двох днів було виконано повністю. Хто з токарів хворів, якщо токарі, які працювали у перший день, другого дня зробили стільки, скільки й першого?
хворів Микола; хворів Василь; хворів Сергій; всі попередні пункти хибні.
3. Батьки маленького Сергійка мають виконати три види домашньої роботи: 1)почистити килими (на це потрібно 40 хв, вони мають 1 пилосос); 2)підрізати дерева в саду (на це потрібно 40 хв, у них є одні ножиці); 3)нагодувати й заколисати Сергійка (на це потрібно 40 хв). Кожну з цих робіт може виконувати кожен з батьків. Як розподілити цю роботу між батьками, щоб закінчити її в найкоротший час?
60 хв.; 50 хв.; 40 хв; всі попередні пункти хибні.
4. Лічильник автомобіля показував 23 932 км. Через 3 год на лічильнику знову з'явилося число, що однаково читається з обох кінців. З якою швидкістю їхав автомобіль? Швидкість виражається цілим числом.
65 км/год; 60 км/год; 70 км/год; всі попередні пункти не вірні.
5. 15 кульок можна скласти у вигляді трикутника, але не можна у вигляді квадрата - однієї кулі не вистачає. З якої кількості кульок, меншої від 50, можна скласти як трикутник, так і квадрат?
з 25 кульок; з 49 кульок; з 36 кульок; всі попередні пункти не вірні.
6. Дати часто записують так: число, місяць, дві останні цифри року, наприклад, 9.5.05 – дев'ятого травня 1905 р. Скільки разів протягом XX століття дату можна було записати, використовуючи тільки одну цифру?
12; 14; 13; всі попередні пункти не вірні.
7. Учні вирішили поїхати в цирк на автобусі. Замовлення автобуса коштує 100 грн, а квиток у цирк на одного – 5 грн. Вирішили, що кожен учень внесе по 8 грн. Яка найменша кількість учасників має взяти участь у поїздці, щоб можна було покрити усі витрати?
34 учні; 32 учні; 33 учні; всі попередні пункти не вірні.
8. Батьки придбали люстру з 15 лампочками і хочуть мати можливість вмикати будь-яку кількість із них від 1 до 15 – одну, чи дві, чи три, чи .... Яка найменша кількість звичайних вимикачів знадобиться для цього?
6 лампочок; 8 лампочок; 7 лампочок.; всі попередні пункти хибні.
9. Скількома способами шість шахістів, серед яких є два майстри спорту, можуть об'єднатися у дві команди по 3 спортсмени в кожній для одночасної гри в двох містах так, щоб у кожній команді був майстер спорту?
15; 13; 12; всі попередні пункти хибні.
10. У супермаркеті два ескалатори: один піднімає клієнтів вгору, другий спускає їх униз. Одна особа біжить по ескалатору, що їде вгору, і в результаті піднімається зі швидкістю 2,5 м/с. Друга особа з тією самою швидкістю біжить угору по ескалатору, що спускається вниз, і в результаті піднімається вгору зі швидкістю 0,5 м/с. З якою швидкістю рухаються ескалатори, якщо ці швидкості однакові?
0,9; 1,2; 0,25; 1.
11. Учаснику олімпіади відразу нараховується 100 балів. За кожну правильно розв'язану задачу набрана до цього моменту кількість балів збільшується на 10 %, а за неправильно розв'язану задачу — зменшується на 10 %. Після розв'язання кількох задач в учасника олімпіади виявилося 80,19 бала. Скільки при цьому задач він розв'язав правильно?
1; 2; 3; всі попередні пункти хибні.
12. У класі 30 учнів. Вони здавали залік з математики по черзі. Перший одержав 10 балів, другий — 8 балів, а кожен наступний одержав кількість балів, яка дорівнює середньому арифметичному кількостей всіх балів, отриманих попередніми учнями. Яку оцінку одержав останній учень?
Немає коментарів:
Дописати коментар